دسته بندی ها

کوه جادو اثر توماس مان

وضعیت:
موجود
برند:
موسسه انتشارات نگاه
قیمت فروش:
1,100
افغانی
تعداد:

20

به اشتراک بگذارید :

فروشنده/فروشگاه
انتشارات عرفان
زبان
فارسی دری
گرانتی
سلامت فزیکی و اصالت

رمان کوه جادو

توماس مان (1955-1875)، رمان نویس بزرگ آلمانی، نویسنده ای بسیار درونگرا که آثارش برآمده از آزموده ها و اندیشه های درونی خودش بود، در میانه عمر دل مشغولی اش، موضوع مرگ و موقعیت هرمند در قبال جامعه بود. نخستین اثرش بودونبروک ها در 1901 نوشته شد، شاهکار سمبلیک وی «کوه جادو» در 1924 مهیا گردید، این اثر در بارة بیماری ذهن ها و بدون های مریض در اروپاست. وی در 1929 جایزه نوبل ادبیات را گرفت. به علت مخالفت با نازی ها مجبور به ترک آلمان شد و در 1940 شهروند آمریکا گردید. اما بعدها به اروپا برگشت و در نزدیکی زوریخ اقامت گزید. وی در 1955 درگذشت.

رمان کوه جادو سرگذشت جوانی به نام هانس کاستورپ را روایت میکند. هانس سادة هامبورگی از «سرزمین پست و هموار»، به خاطر گرایش به مریضی و مرگ- گرایشی که ریشه در شیوه زندگی و افکار پدر کلان، سرپرست و معمار دوره کودکی‌اش، دارد- روانه آسایشگاهی در جای بلند و کوهستانی می‌شود، «مکانی که امکانات زندگی در آن‌ کم و محدود است» در آنجا پای او به ماجراها و ماجراجویی‌هایی کشیده می‌شود، که به عمرش نظیرشان را ندیده‌است. او عاشق می‌شود. عاشق مادام شوشای روسی. او را زیر نظر می‌گیرد، ابتدا درباره جنبه‌های منفی رفتار او فکر می‌کند، ولی کم‌کم متوجه می‌شود که عاشق او شده و این عشق عادی نیست. این عشق که ریشه‌ها و شروعش به دوران کودکی او مربوط می‌شود، در حقیقت این عشق تسخیری جادویی است.

کاستورپ که در آغاز قراربود سه هفته در آسایشگاه بماند. بازگشتش را به تعویق می‌اندازد. او بخاطر تسخر شدن نیمتواند باز گردد. او در تسخیر کوه جادو قرار گرفته و رهائیش به این آسانی‌ها ممکن نیست.

تکه ای از داستان کوه جادو

«آنکه از میان سالن می‌گذشت بانویی بود، زنی، شاید هم بهتر باشد بگوییم دختری جوان، میان‌قد سویتر سفید و دامن رنگین پوشیده، با موهای بور سرخ‌گون که به سادگی بافته گرد سرحلقه کرده بود. هانس کاستورپ فقط اندکی از نیمرخش را می‌دید. که تقریبآ هیچ نبود. بی‌صدا می‌رفت، که تضاد عجیبی با سر و صدای ورودش داشت، به گونه‌ای غریب لغزان و با سر کمی جلو داده به طرف آخرین میز سمت چپ رفت، که عمود بر در ایوان قرار داشت، همان «میز روس‌های خوب». در حالی که یک دست در جیب ژاکت پشمی‌اش فرو کرده بود و دست دیگر را به عقب سر برده زیر موهایش نگه داشته مرتبشان می‌کرد.»

 

تعداد صفحات:
1016
نوبت چاپ:
چهارم
سال چاپ:
1397
تعداد جلد:
1
مناسب برای:
بزرگسالان
نوع جلد:
گلاسه/ سخت
مترجم:
حسین نکو روح
شابک:
978-964-351-435-8
امتیاز شما
نظر شما:
  • محصولات مشابه